Sms per ta uruar ditlindjen

Shko poshtë

Sms per ta uruar ditlindjen

Mesazh  Admin prej Fri Jan 15, 2010 9:47 pm

Shume vite me pare ne spital u degjua nje e qare.Ishte ylli qe pikoi ne kete bote plot mistere.Te jetoj kerkoi dhe Zoti deshiren ia plotesoi edhe me emrin ENGJULL e pagezoi.Ai engjull ishe ti.Urime ditelindja

Dua qe ky mesazh te lundroj, nga fundi i oqeanit te kaloj, akullnaja mos ta ndaloj, te vi tek ju per t'ju takuar, Ditelindjen nga une per tua uruar...U BEFSH 100...VJET.

Si freski e detit te ardht lumturija, si pellumb i bardhe te ardht dashurija, cdo enderr e jotja u befte realitet, urime ditlindjen i befsh 100 vjet!

Te uroj 12muaj lumturi,52vikende qetesi,365dite dashuri,8760ore paqe,525600minuta sukses,31536000 sekonda miqesi.URIME!!!

Urime ditelindjen loqk...Dy gjera ti uroj ne jete, gjithqka dhe asgje...gjithqka qe te ben te lumtur dhe asgje qe te ben te vuash...U befsh 100 vjeq ylli im.


Zoti krijoj universin por nuk ishte i kenaqur, kerkonte dicka gjeniale dhe perfekte....dhe atehere te krijoj ty. Urime Edhe 100 Tjera !

Me ngjyr te kuqe po ti shkruaj keto fjal ne ditlindjen tende nuk mundem me arrdh ne hije te lisit ne hije te pemes ta uroj ditlindjen nga thellsija e zemres!
Me lule ne dore me respekt shpirteror me DASHURI te vertet URIME DITELINDJEN per jet !

Para 18 vjeteve nje yll i ri ndricoi ne qiell. Nga dashuria e prinderve te tu lindi nje fryt i ri. Ne familjen tende filloi te perkundej nje djep. Atehere ishe i vogel, tash je ne rini.Ta uroj ditelindjen me plot dashuri.

Ate nate kur linde ti tere naten ka rene shi.Jo se ashtu eshte dashur,por edhe qielli ka qar se e ka humbur yllin me te bukur ne qiell...
avatar
Admin
Admin

Numri i postimeve : 54
Join date : 15/01/2010
Age : 25
Location : Skenderaj.

http://argjendd.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi