SmS dashurie

Shko poshtë

SmS dashurie

Mesazh  Admin prej Fri Jan 15, 2010 9:50 pm

Sms Dashurie...Këtu postoni Sms Dashurie

po ja nisi une Razz


Para se te shkruaj ket sms
mendova se flen....
por kur mu kujtua se engjujt
nuk flejn vendosa te te shkruaj
dhe te te trgoj se sa shume
te DUA


Ai edhe ti djal hajde bre ma
pik ne zemer don mem ra edhe
buzet mu kan tha e as
labela spo mi sheron ma
pres sherim nga buzet tua
kur te vish te me puthesh mua
avatar
Admin
Admin

Numri i postimeve : 54
Join date : 15/01/2010
Age : 25
Location : Skenderaj.

http://argjendd.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

SmS Dashurie

Mesazh  Admin prej Sat Jan 16, 2010 1:09 pm

Dashuria nuk eshte te gjesh nje njeri me te cilin mund te jetosh,
Dashuria eshte te gjesh nje njeri pa te cilin nuk mundesh te jetosh!!!


Do te ishe drite po te isha diell
do te ishe yll po te isha qiell
keto qe po them jan krahasime
se un jam njeri
dhe ti je zemra ime..


Nese do te zbuloja rrugen per tek zemra jote, do te fshija cdo gjurme per te shmangur kedo qe mund te me ndiqte pas.

Nese per boten nuk je askushi, ta dish se per mua je gjithe bota...

Kur te flesh mendo se sa te dua. Mos bjer ne mes te shtratit, me lere pak vend edhe mua. Do vij ne mesnate te te perqafoj, te te puth lehte qe mos te te zgjoj.....

Qe te kepusesh nje trendafil, duhet te shpohesh nga nje gjemb. Po kush eshte ai qe nuk duron dhimbjen e gjembit para aromes se trendafilit .......?!

Te dua çmendurisht apo njerezisht?...vendosa te te dua perjetesisht, duke te dashur njekohesisht, çmendurisht dhe njerezisht...

Jam ne shpirtin tend e lumtur e qeshur! Jam ne trupin tend e humbur e zhveshur! Jam zjarr i padukshem nga hiri i mshefur! Ne aromen tende e papirë e dehur! Jam si jorgan enderrash qe ty te mbulon jam dora qe dridlet kur ty ledhaton! Jam nata pa gjum - mbushur ledhatime jam puthja qe digjet tek ti fryma ime!! Jam fjala e dhënë besa amaneti !! Jam pa zemrën time-se tek ti me mbeti ! ! ! !

I thashe dores te mos prekte,por ajo vec ty te ndiente,i thashe syrit te mos shikonte por ai vec per ty lotonte.i thashe zemres te harronte...por ajo vetem ty te dashuronte...

Edhe 1000 vjet me vone ,kur pluhuri i harreses do te na kete mbuluar,ti do mbetesh nje nder engjejt e mi te preferuar.E di pse? ...Se te kam shume shume xhan

Midis endres dhe realitetit nuk ka asnje ndryshim,
Sepse ti di te besh realitet gjithcka qe kam enderuar! Razz Very Happy

Kur te zgjohesh ti rreze drite do te lindi dielli!
Kur te flesh ti yll e bukur ka dal dhe hena
e bashke me te do jem dhe une te shoh
per her te fundit nje engjell qe po lexon kte sms
Gjumin e embel

Kur te dashurohesh ulu dhe mendo thuaj vetvetes ruaju mos gabo,
fjala dashuri sa lehte shqipetohet, Dashuria e vertete shum rende mund t’fitohet!

Te jap zemren time qe ti
te jetosh
te jap zerin tim qe ti te kendosh
do te jap gjithcka qe ti te me DASHUROSH

Nese kam pak fryme, thithe ti o shpirt
Nese kam nje lot, fshije ti o engjell
Nese kam nje jete, jetoje ti per mua
C'do gje qe ke ne zemer, thuaj te dua


Te them se sa te dua
Sta them dot me fjale
Po te hapesh zemren time
Atehere ke per te pare
Se kam nje goj
Se kam dy sy
Se kam nje zemer
Te lidhur me ty

Nqs do te jetosh 100 vjet dua te jetoj nje
dite me pak....keshtu nuk do te jetoj kurre pa ty!

Mos me pyet se pse te dua....
sepse duhet te shpjegoj pse jetoj

Yll me fal qe po te zgjoj me kete sms,
desha vetem te isha i sigurte qe jam ne enderrat e tua,
sepse nuk me pelqen qe te me harrosh
Enderra te bukura....gjume te embel

Me fal qe te dashuroj
Eshte ndjenje qe se ndaloj
Nuk jam une qe te dua
Por eshte zemra qe nuk pyet per mua

E kam mare zemren tende
E rrembeva me te vertete
Do ta fsheh ne shpirtin tim
Qe te mbetet aty per jete
Te dua me gjithe shpirt!!


Do te te pres edhe kete nate, mos harro, i njejti vend e njejta enderr!
avatar
Admin
Admin

Numri i postimeve : 54
Join date : 15/01/2010
Age : 25
Location : Skenderaj.

http://argjendd.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi