kuizi me pytje

Shko poshtë

kuizi me pytje

Mesazh  Admin prej Fri Jan 15, 2010 10:02 pm

Lidhni Rripat edhe Shkojme Me Kuiz Razz Razz

1* Ecnin rrugës një femër dhe një mashkull.
Aty pari kalon një person tjetër dhe i pyet këta dy personat :
Ku po shkoni oj burrë e grue ?
Femra iu përgjigj:
Nuk jemi burrë e grue , po nëna e këtij trimi është vjehra e nënës sime.
Pyetja është :
Kush ishin ata dy persona ?
avatar
Admin
Admin

Numri i postimeve : 54
Join date : 15/01/2010
Age : 25
Location : Skenderaj.

http://argjendd.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si mund të ndodhte kjo ???

Mesazh  Admin prej Fri Jan 15, 2010 10:03 pm

--------------------------------------------------------------------------------

2*Në një rrugë me hije dhe të pa frekuentuar , dy(2) vetura i afrohen njëra tjetres ngadalshëm.
Hëna nuk shëndriste,aty nuk kishte drita të rrugës dhe të dy veturat i kishin dritat e tyre të fikura.
Megjithëate , kur veturat parakaluan , vozitësit lehtë e njohën njëri tjetrin !!!Si mund të ndodhte kjo ???
avatar
Admin
Admin

Numri i postimeve : 54
Join date : 15/01/2010
Age : 25
Location : Skenderaj.

http://argjendd.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

kuizi me pytje

Mesazh  Admin prej Fri Jan 15, 2010 10:04 pm

3*Akrepi i vogël dhe i madh i orës janë përputhur dhe janë mes njëshit dhe dyshit.
SA ESHTE ORA ?
avatar
Admin
Admin

Numri i postimeve : 54
Join date : 15/01/2010
Age : 25
Location : Skenderaj.

http://argjendd.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kuizi me Pytje

Mesazh  Admin prej Fri Jan 15, 2010 10:05 pm

--------------------------------------------------------------------------------

4*Një plak dhe qeni i tij u nisën për në fshat ,
që ishte 3 km larg.
Ai ecte 1 km /orë . Qeni i tij vrapoi deri në fshat dhe
u kthye prapa te njeriu duke bërë 9 km/ ore.

Sa ishin larg nga fshati kur u takuan ata?
avatar
Admin
Admin

Numri i postimeve : 54
Join date : 15/01/2010
Age : 25
Location : Skenderaj.

http://argjendd.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kuizi me Pytje

Mesazh  Admin prej Fri Jan 15, 2010 10:07 pm

5*Tre persona : A, B dhe C hyjnë në një dhomë të errët , ku gjendeshin dy(2) kapela të kaltërta dhe tri(3) kapela të kuqe.
Secili prej tyre zgjedhën nga një kapelë , në mënyrë krejt të rastësishme, dhe i vendosën në kokat e tyre.
Kur ata dolën nga dhoma e errët , ishin të pyetur që të shikojnë në kapelat e njëri-tjetrit , dhe të përpiqen që të përcaktojnë ngjyrën e kapelës së vetë.
Personi C ishte i verbër.
Pasi u menduan disa minuta , personi A dhe personi B pranuan se nuk mund të vendosnin për ngjyrën e kapelës së tyre.
Pastaj personi C tha :
" Aha , në atë rast , kapela ime është e kuqe !"

Si arriti që të e kuptoj atë personi i verbërt ?
avatar
Admin
Admin

Numri i postimeve : 54
Join date : 15/01/2010
Age : 25
Location : Skenderaj.

http://argjendd.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kuizi me Pytje

Mesazh  Admin prej Fri Jan 15, 2010 10:08 pm

6* Sa njerëz ju duhet të keni në një grup që të jeni të sigurtë se së paku dy(2) prej tyre kan ditëlindjen e njejtë
avatar
Admin
Admin

Numri i postimeve : 54
Join date : 15/01/2010
Age : 25
Location : Skenderaj.

http://argjendd.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kuizi me Pytje

Mesazh  Admin prej Fri Jan 15, 2010 10:09 pm

7*Jeni duke shikuar orën e juaj(të dorës) në pasqyrë.
Në pasqyrë vëreni se ora është 4:48 .

Sa është ora në të vërtetë
avatar
Admin
Admin

Numri i postimeve : 54
Join date : 15/01/2010
Age : 25
Location : Skenderaj.

http://argjendd.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: kuizi me pytje

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi