4 femra ne 10 rrezikoin kembet per moden

Shko poshtë

4 femra ne 10 rrezikoin kembet per moden

Mesazh  Admin prej Fri Jan 15, 2010 11:13 pm

Pothuaj 40% e femrave zgjedhin kepuce shume te larta, te vogla ose te ngushta, edhe pse e dine qe i bejne keq kembeve


Kete e ka zbuluar Society of Chiropodists and Podoiatrists britanike, qe mbledh specialistet qe merren me demen e shkaktuara ne kembe nga kepucet me taka te larta. Nga nje sondazh qe u zhvillua ne Britanin e Madhe, del se 37% e femrave do te vishnin dhe kane veshur kepuce te bukura por jo te rehateshme. E nese takat "vrasese" pervecse dhurojne disa centimetra gjatesi, mund te shkaktojne probleme me te medha. Ekspertet thone se keto probleme vijne si pasoje e kepuceve jo te mira dhe te cilat perdoren kur nuk eshte e nevojshme. Jo te evitoni takat e larta per gjithemone por here pas here lerini kembet pushim, dhe mbi te gjithe kerkoni ndihme tek nje profesionist. Mos harroni qe kepucet per femra ideale per cdo dite jane jo me shume se 4cm dhe me maje te rrembullaket. Ndersa ato me shume take te lart lerini per nje mbremje te vecante.
__________________
avatar
Admin
Admin

Numri i postimeve : 54
Join date : 15/01/2010
Age : 25
Location : Skenderaj.

http://argjendd.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi