I pushon zemra per 45 minuta, "ringjallet"

Shko poshtë

I pushon zemra per 45 minuta, "ringjallet"

Mesazh  Admin prej Fri Jan 15, 2010 11:19 pm

Nje 45 vjecar amerikan pas 45 minutash i vdekur teknikisht “ringjallet” serish dhe del nga spitali shendoshe e mire. “Nese nuk eshte nje mrekulli, ne nuk dime si ta shpjegojme ndryshe. Per 45 minuta zemra e tij nuk rrihte. Ajo rifilloi rrahjet pas tete tentativave me defribrilator”, deklaruan doktoret amerikane. Normalisht mjaftojne 10 minuta infarkt kardiak per t'i sjelle deme te medha aktivitetit celebral dhe jo me shume se 15-18 minuta ne rastin tragjik, vdekjen. Mirpo Josef Tiralosi pas 45 minutash, fatmiresisht nuk pesoi as te paren dhe as te dyten, ai doli nga spitali dhe tashme ndodhet ne gjendje te mire shendetesore.
__________________
avatar
Admin
Admin

Numri i postimeve : 54
Join date : 15/01/2010
Age : 25
Location : Skenderaj.

http://argjendd.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi