Letra e nenes derguar djalit te saj(lexo em vemendje)

Shko poshtë

Letra e nenes derguar djalit te saj(lexo em vemendje)

Mesazh  Admin prej Fri Jan 15, 2010 11:28 pm

I dashur bir, te shkruaj keto pak rreshta qe ti ta dish qe te kam shkruar. Ne qofte se e merr kete leter, do te thote qe ka mberritur. Ne qofte se nuk e merr, ma bej te ditur, keshtu ta ridergoj. Po shkruaj ngadale sepse e di qe ti nuk di te lexosh shpejt. Disa kohe me pare babai yt lexoi ne gazete se pjesa me e madhe e aksidenteve ndodhin ne nje rreze prej nje km nga vendi i banimit, keshtu qe vendosem te shpernguleshim pak me larg. Shtepia e re eshte e mrekullueshme: ka nje lavatriçe, por nuk jam e sigurt nese funksionon.
Koha ketej nuk eshte shume e keqe, javen e kaluar ra shi 2 here: heren e pare per 3 dite, te dyten per 4 dite.
Dua te te informoj dhe qe babai yt ka nje pune te re: tani ka 500 njerez poshte tij, saktesisht pret barin ne varreza.
Meqe ra fjala, per xhaketen qe me kishe pyetur, xhaxhai yt Piero me tha se te ta dergoja me kopsa do kushtonte shume shtrenjte ( per shkak te peshes se kopsave ). Keshtu qe i hoqa. Ne qofte se do qe te ia ngjitesh serish, t’i kam vene te gjitha ne xhepin e brendshem.
Vellai yt Xhani ka bere nje budallallek te madh me makinen: zbriti nga makina duke lene mbyllur ne te portieren bashke me celesat. Atehere iu desh te rihynte ne shtepi per te marre krikun qe te thyente xhamin dhe keshtu mundem te zbrisnim nga makina dhe ne.
Nese shikon Margariten pershendete nga ana ime, nese nuk e sheh mos i thuaj asgje.
Tani te pershendes sepse duhet te vrapoj per ne spital, motra jote eshte duke lindur, por nuk e dime akoma nese do kete nje djale apo nje vajze, keshtu qe nuk di te te them nese do behesh daje apo teze.
Nje perqafim te forte nga mamaja jote qe te do shume.
P.S. doja te te vija dhe disa para, por e kisha mbyllur zarfin.

__________________
avatar
Admin
Admin

Numri i postimeve : 54
Join date : 15/01/2010
Age : 25
Location : Skenderaj.

http://argjendd.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi